Vše o pasivním příjmu, affiliate marketingu a práci na volné noze.

3+1 nejlepší český hosting pro WordPress

Aby Wordpress mohl dobře pracovat, je nutné vybrat odpovídající hosting. Wordpress má totiž značné nároky a tak může být špatná volba hostingu problém.

Pokud jste se rozhodli postavit svůj web na platformě WordPress, byla jedním z důvodů pravděpodobně jeho snadná rozšířitelnost o mnoho modulů a funkcí. Aby ale všechny tyhle funkce mohly dobře pracovat, je nutné vybrat odpovídající hosting. WordPress má totiž poměrně značné nároky a zvláště u rozsáhlejších webových stránek může být špatná volba hostingu problém.

Jaký je vliv hostingu na provoz vašeho webu?

Jednoduše řečeno, obrovský. Kvalitní hosting vám zajistí rychlejší zobrazování webu a jeho větší bezpečnost. Rychlost webu je důležitá mimo jiné pro dobré pozice vašeho webu ve výsledích vyhledávání a tím pádem pro váš pasivní příjem. Dále je důležité, aby hosting disponoval dobrou podporou, která vám pomůže v případě problémů. A v neposlední řadě musí být součástí hostingu kvalitní zálohování. Nechcete přeci přijít o všechnu vaši práci…

WordPress je navím poměrně náročný na výkon hostingu. Zvláště některé komplexní šablony a pluginy jsou velmi náročné na paměť nebo počet současně spuštěných procesů. Z technického pohledu proto u hostingů porovnávejte především tyto hodnoty:

  • memory_limit – pro hladký běh webu
  • max_input_time – pro bezproblémové zpracování dat
  • max_execution_time – pro dostatečný čas na vykonání všech procesů
  • upload_max_filesize – pro snadnou manipulaci se soubory

Dobrou zprávou je, že v ČR existuje celá řada kvalitních hostingových služeb pro vaše prezentace a portály postavené na WordPressu. Pojďme se teď podívat na 3 (a jeden) z nich, které podle nás patří k těm nejlepším.

Český hosting

Český hosting je číslo jedna na našem seznamu. Jedná se o kvalitní službu se spoustou zkušeností a s rozumně nastavenou cenou 1.000,- Kč/rok. Za tuto částku dostanete bezproblémový provoz vašeho webu, přehlednou administraci a vynikající uživatelskou podporu. Český hosting plně podporuje WordPress a můžete si ho na svůj web nainstalovat jedním kliknutím v administraci.

Český hosting nenabízí žádné další varianty ani příplatky, vše co potřebujete je již v ceně. To je jedna z věcí, které se nám u této služby opravdu líbí, nemusíte si přikupovat každou maličkost nebo vybírat z desítek variant hostingových služeb. Tady máte vše v jednom balíčku.

Savana

Savana je na trhu také dlouhou dobu a tak i zde jsou nabízené služby velmi dobře vyladěné. Máte tu na výběr z celé řady tarifů, takže si můžete vybrat ten vhodný přesně podle vašich požadavků. Což ale může být pro netechnicky zaměřené uživatele trochu problém. Savana vám ale nabízí velmi dobrou úroveň podpory, takže žádný strach.

Savana nabízí speciální WordPress tarif, který je optimalizovaný ve všech výše uvedených parametrech. A opět máte na výběr ze dvou variant, ta levnější vás bude stát 1.140,- Kč/rok. Výhodné je, že můžete mezi variantami relativně snadno přecházet a v případě potřeby si pořídit výkonnější verzi hostingu.

WP Hosting

WP Hosting je stvořený přesně pro hostování webů běžících na WordPressu. Všechny jeho parametry jsou proto přizpůsobeny požadavkům tohoto opensource nástroje. Ve struktuře nabídky je přesně mezi předchozími dvěma, najdete tu 3 výkonové varianty hostingu. Verzi Lite ale nedoporučujeme kvůli nízkým hodnotám memory_limit a max_execution_time. Nejlevnější použitelná varianta je proto verze Standard za 1.200,- Kč/rok.

Velkou výhodou WP Hostingu je jejich skvělá podpora, která WordPressu rozumí a pomohou vám tak velmi dobře s optimalizací vašeho webu. Uživatelské prostředí je navíc podobné administraci WordPressu a tak je velmi snadné s ním pracovat.

Wedos

Wedos je v nadpisu zmíněná +1 služba. Jde o jednoho z největších poskytovatelů hostingu v ČR, který nabízí levné služby s průměrnými parametry. Pokud tedy hledáte opravdu levné řešení, je pro vás Wedos s cenou 468,- Kč/rok ideální volbou.

Za tyto peníze dostanete hosting, na kterém budou jednodušší weby fungovat v pořádku, ale jakmile budete potřebovat více výkonu, možná budete muset přejít jinam. Nicméně pokud víte, že váš web nebude založený na složitých WordPress šablonách nebo komplexních pluginech, může pro vás být Wedos dobré řešení za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *