Vše o pasivním příjmu, affiliate marketingu a práci na volné noze.

3 skvělé nástroje pro váš print on demand obchod

Aby váš print on demand obchod dobře fungoval, nestačí jen vybrat vhodného dodavatele produktů. Je potřeba věnovat se také dalším aktivitám…

Aby váš print on demand obchod dobře fungoval, nestačí jen vybrat vhodného dodavatele produktů. Je potřeba věnovat se také dalším aktivitám, na které je vhodné využít optimální nástroje. Dnes jsme pro vás připravili výběr 3 našich oblíbených online nástrojů, které vám ušetří spoustu peněz i času při budování toho nejlepšího e-shopu.

Merch Informer

Pro efektivní fungování print on demand e-shopu potřebujete velmi dobře vybrat tržní niku a cílovou skupinu, pro kterou budete produkty tvořit. Dále je důležité podrobně sledovat aktuální trendy a nabídku ve vašem obchodu těmto trendům přizpůsobovat.

A přesně pro tyto účely je tu Merch Informer. Teda nejen pro ně, jedná se o komplexní nástroj, který je integrovaný na Amazon a umožní vám prodávat prostřednictvím Amazon platformy. Ale to není to, co nás na této službě zajímá. Velmi užitečným zdrojem informací je služba Niche Hunter. Jde o sadu funkcí, díky kterým můžete prozkoumat klíčová slova, jejich četnost využití při tvorbě print on demand produktů, trendy, ceny a dokonce i nejpopulárnější designy s daným klíčovým slovem.

Pochopitelně Merch Informer funguje v angličtině, takže s českými klíčovými slovy moc neuspějete. Ale velmi dobře poslouží pro odhad potenciálu vámi zvolené cílové skupiny. Také vám pomůže sledovat trendy, díky čemuž můžete být mezi prvními v ČR, kdo s novými trendy přijde.

Placeit

Placeit je služba, která umí dvě věci a umí je skvěle. V první řadě si můžete díky Placeit vygenerovat skvělé fotografie s vašimi produkty. Systém je zcela automatický, jen si vyberete obrázek s konkrétní kompozicí, typem modela a dalších parametrů, následně nahrajete svůj design a máte hotovo. Vše se stane automaticky a během pár vteřin máte k dispozici fotografii ke stažení.

Druhou, neméně užitečnou funkcí služby Placeit, je generování designů pro vaše produkty. V databázi jsou tisíce předpřipravených designů různých stylů a témat, které si můžete v omezené míře upravit. Na všechny stažené designy máte navíc komerční práva, takže je můžete bez obav využívat na svých produktech.

Celkové používání Placeit je velmi jednoduché, rychlé a intuitivní. Databáze designů možná nebude vyhovovat každému, záleží na zaměření vašeho obchodu. Ale pokud jde o náhledy produktů na fotografiích, jde o nepřekonatelnou službu, kterou si na 100% oblíbíte. A do začátků vám ušetří opravdu hodně peněz za produktové fotografie.

Canva

Poslední služba na dnešním seznamu je grafický editor Canva. Je skvělá, pokud máte vlastní designerské ambice a nespokojíte se s předpřipravenými designy z Placeit. Canva vám nabízí jednoduchý, ale plně funkční grafický editor, ve kterém můžete snadno vytvářet designy nejen pro své produkty, ale také pro kampaně na sociálních sítích atd. I zde máte k dispozici celou řadu připravených šablon, které můžete upravovat zcela dle libosti.

Canvu je možné si pořídit zdarma, ale přijdete tím o několik klíčových funkcí, jako je možnost stahovat si grafiku s průhledným pozadím, využívat fotobanku, prémiové obrázky atd. Proto se jednoznačně vyplatí placená verze, která vám ušetří ještě více času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články