Vše o pasivním příjmu, affiliate marketingu a práci na volné noze.

4 nejlepší platformy pro dropshipping v Evropě

Dropshipping může být skvělá cesta k tomu, jak vybudovat váš vysněný e-shop bez nutnosti nákupu skladových zásob za miliony. Aby se vám to ale podařilo, potřebujete kvalitního partnera, který za vás bude řešit vše kolem výroby a distribuce produktů.

Jednou z cest, jak se k takovému partnerovi dostat, je domluvit se přímo s výrobcem či distributorem produktů, které chcete prodávat. Je to náročná cesta, ale může se vyplatit. Získáte tím unikátní nabídku produktů a možná i nadstandardní cenové podmínky díky absenci mezičlánků v celém obchodním řetězci. Je ale otázkou, jak technologicky zdatný váš partner bude, přeci jen dropshipping se řadí do kategorie pasivního příjmu, kde by co nejvíce úkonů mělo být automatizovaných.

Pokud se nechcete vydat cestou individuální domluvy s jednotlivými výrobci, nezoufejte. Existuje celá řada platforem, které sdružují mnoho výrobců všech možných produktů a slouží pro vás jako prostředník pro jednodušší komunikaci. Také většinou nabízí velmi efektivní napojení na vaši e-commerce platformu a tak je zalistování produktů do vašeho obchodu velmi jednoduché.

Pojďme se podívat na 4 nejlepší platformy pro dropshipping, které sice nejsou české, ale můžete je dobře použít i pro český trh.

Spocket

Spocket je jednoznačně jedna z nejlepších dropshippingových platforem pro využití kdekoliv na světě. 80% všech dropshippingových partnerů které Spocket nabízí je z Evropy nebo USA. A tito partneři svou nabídkou zboží pokrývají doslova všechno včetně speciálních segmentů trhu (tržních nik).

Chcete prodávat hračky? Nebo raději dámské sportovní oblečení? Není problém, Spocket má v katalogu dostatečný výběr pro každou oblast.

Cenové tarify se pohybují od 0,- do 99,- USD měsíčně. Tarif zdarma slouží ale jen k procházení katalogu, pokud chcete zažít prodávat, počítejte s platbou 24,- USD/měsíc, za kterou máte možnost zalistovat až 25 produktů do vašeho e-shopu. Vyšší tarify pak obsahují kromě více produktů nabízí třeba také brandované faktury.

Výhody

 • Vynikající integrace na mnoho e-commerce platforem včetně Woocommerce a Shopify
 • Snadno si objednáte vzorky produktů pro ověření jejich kvality, balení nebo dopravy
 • 14 dní na vyzkoušení zdarma, navíc pro úvodní seznámení se službou je k dispozici dlouhodobý tarif bez poplatků

Nevýhody

 • Bez možnosti vlastního balení, pokud tedy chcete zákazníkům nabízet komplexní zážitek včetně vašich designových obalů, není toto vhodná služba pro vás

Syncee

Syncee je B2B platforma s katalogem, ve kterém mohou dropshippeři najít produkty a jejich dodavatele. Následně se s vybranými dodavateli můžete díky integrovanému chatu domluvit na další spolupráci. Můžete si také vybrat, zda preferujete velkoobchodníky či přímo výrobce, filtrovat podle lokality a dalších parametrů.

Pokud si vystačíte ve svém e-shopu s méně než 25 produkty, můžete Syncee používat zdarma. Při větších objemech se pak ceny pohybují od 29,- do 129,- USD/měsíc.

Výhody

 • Zdarma pro menší objemy produktů
 • Skvělé možnosti filtrace produktů a dodavatelů podle celé řady parametrů
 • Přímý chat s dodavateli, ve kterém se můžete zeptat na důležité dotazy ještě před začátkem spolupráce

Nevýhody

 • Komplikovaná administrace, ve které mají i zkušení uživatelé problémy se orientovat

SaleHoo

SaleHoo je platforma zaměřená čistě na nabídku dropshippingových dodavatelů. Kromě toho nenabízí žádné funkce navíc, takže např. na přímou integraci do vašeho obchodu tu můžete zapomenout.

Pokud jde o katalog partnerů, tady je SaleHoo na velmi dobré úrovni. K dispozici máte přes 8.000 dropshippingových dodavatelů z celého světa a velká část je také z Evropy. Nicméně propojení s dodavateli je na vás, stejně tak domluva jak přesně bude fungovat předávání informací o objednávkách.

Pro přístup ke katalogu dropshippingových dodavatelů je nutné zaplatit 67,- USD ročně nebo 127,- USD za časově neomezený přístup.

Výhody

 • SaleHoo velmi důkladně prověřuje všechny dodavatele před zalistováním do katalogu
 • Možnost přímé komunikace s vybraným dropshippingovým dodavatelem
 • Katalog dodavatelů a jejich produktů je opravdu velmi rozsáhlý
 • Pokud nejste se službou spokojeni, SaleHoo vám vrátí peníze

Nevýhody

 • Při filtrování katalogu není k dispozici omezení podle lokality. Hledání evropských dodavatelů je proto dost zdlouhavé
 • Protože je SaleHoo jen katalog, chybí pokročilé funkce integrace s vaším obchodem

CJdropshipping

CJdropshipping je další celosvětová platforma s velkým důrazem na dodávky do Evropy. Sklady má umístěné např. v Německu, Francii nebo Španělsku. Nicméně vězte, že CJdropshipping je původem z Číny, takže důkladně produkty otestujte než je nabídnete vašim zákazníkům.

V katalogu produktů se velmi dobře orientuje, snadno si vyberete požadovanou skladovou lokalitu a pak už jen procházíte stovkami vhodných produktů pro vás. A pokud jste nenašli to, co byste chtěli prodávat, nezoufejte. CJdropshipping vám umožňuje zadat poptávku a pokud bude pro některé výrobce zajímavá, bude produkt zalistován do nabídky.

Cenová politika CJdropshipping je jiná než u ostatních platforem. Neplatíte žádné měsíční poplatky, náklady na službu jsou rozpočítány do ceny jednotlivých produktů a do dopravy.

Výhody

 • Není nutné platit žádné měsíční poplatky za využití služby
 • Rychlá doprava a zpracování objednávky, pokud vyberete zboží v blízkém skladu
 • Pokročilá integrace, díky které je napojení na váš e-shop snadné a zpracování objednávek zcela automatické

Nevýhody

 • Nabídka produktů v evropských skladech není tak široká. Ale situace se postupně zlepšuje.
 • Cena za dopravu je vysoká, pohybuje se mezi 5-25,- USD

A co české firmy?

Hledáte v našem seznamu nějakou českou platformu? Bohužel, nemůžeme sloužit. Ano, v ČR existuje několik pokusů o vytvoření takové platformy, ale bohužel čeští dodavatelé berou dropshipping spíš jako reklamu než jako seriózní partnerství. Asi jedinou službou, která stojí za zvážení, je BezSkladu od českého Shoptetu. Tato služba je ale vázaná na využití právě tohoto e-commerce řešení, což není ideální. Proto vám tyto služby nedoporučujeme. Ale věříme, že v uvedeném výpisu si najdete svého favorita, se kterým úspěšně rozjedete svůj e-shop!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *