Vše o pasivním příjmu, affiliate marketingu a práci na volné noze.

Jak na maximum využít službu Webnode

Potřebujete si založit webové stránky nebo blog a nechce se vám řešit všechny související technické problémy? Máme pro vás dobrou zprávu…

Potřebujete si založit webové stránky nebo blog a nechce se vám řešit všechny související technické problémy? Máme pro vás dobrou zprávu, existuje celá řada online nástrojů, které vám se založením webu pomohou. A ještě lepší zpráva je, že jednu takovou službu máme přímo v ČR, jmenuje se Webnode.

Úvodní stránka služby Webnode

Pojďme se podívat do historie. Webnode byl spuštěný v Brně v roce 2008, což je na webovou službu velmi slušný věk. Za tu dobu se rozvinul do celosvětové aplikace, kterou využívají desítky milionů uživatelů. A podle recenzí jsou většinou velmi spokojeni.

Klíčové vlastnosti Webnode

Webnode je drag&drop systém pro jednoduchou a rychlou tvorbu webových stránek. Pouhým přetahováním obsahových bloků v administraci webu si poskládáte stránky přesně podle vašich požadavků. Abyste s tím měli ještě méně práce, můžete využít jednu ze stovek připravených šablon, které jsou opravdu povedené. Systém se už postará o vše ostatní, včetně vhodného zobrazení např. na mobilních telefonech. Na web můžete umístit kromě textu a obrázků i pokročilejší prvky jako jsou formuláře nebo dokonce jednoduchý e-shop.

Ukázka šablon ve službě Webnode

Velkou výhodou je, že se za vás Webnode postará o veškeré technické záležitosti. Nemusíte tak řešit servery, hosting, instalace aplikací, nastavení e-mailů, domény atd. Pochopitelně pokud chcete využívat všechny tyto služby, není to zdarma, ale vzhledem k tomu kolik starostí se to jednoznačně vyplatí.

Kolik Webnode stojí?

Na vyzkoušení celé služby je k dispozici tarif zcela zdarma. S tím si ale na dlouho nevystačíte, pokud chcete web provozovat na vlastní doméně, musíte si zaplatit alespoň tarif Limited. Níže v tabulce vidíte přehled cen jednotlivých tarifů.

ZdarmaLimitedMiniStandardProfi
0,- Kč/měsíc75,- Kč/měsíc139,- Kč/měsíc249,- Kč/měsíc449,- Kč/měsíc

Vyplatí se za Webnode platit? Z našeho pohledu určitě ano, už jen hosting vašeho webu by vás u běžných poskytovatelů stál cca 50,- Kč za měsíc, k tomu připočtěte poplatek programátorovi za vytvoření celé stránky a zjistíte, že Webnode nabízí výhodnou cenu.

Registrace na Webnode

Už víme, že se nám využití Webnode vyplatí, pojďme se tedy zaregistrovat. Celý proces registrace je velmi jednoduchý. Po kliknutí na tlačítko “Vytvořit stránky” zadáte jen název vašeho webu, váš e-mail a nastavíte si heslo. V dalším kroku si zvolíte některou z nabízených šablon. Doporučujeme si katalog šablon projít předem, během registrace nemáte možnost si šablony detailně proklikat. A to je vše, po výběru šablony se hned dostanete do editoru a můžete začít upravovat obsah.

Pokud se rozhodnete pro některý z placených tarifů, postupujete při registraci stejně jako u účtu zdarma. Následně si ve svém profilu mžete aktivovat prémiové služby. Jen pozor, služby se aktivují vždy pro konkrétní web, dávejte proto pozor, u jaké šablony služby aktivujete.

Nemáme ambici vám tu do podrobna popisovat fungování všech odkazů v administraci. Naštěstí Webnode nabízí velmi podrobnou nápovědu, kde se dozvíte vše potřebné.

Na co si dát pozor?

Abychom ale nebyli jen pozitivní, je pár věcí, na které byste si měli dát u Webnode pozor.

  • Doména
    Nekupujte si u Webnode vlastní doménu, je to drahé. Ačkoliv u dvou nejdražších balíčků služeb dostanete doménu na první rok zdarma, další roky už si musíte platit. A cena 499,- Kč za rok je u CZ domény nesmyslná, běžná cena se pohybuje kolem 200,- Kč za rok.
  • Diskový prostor
    Pozor také na diskový prostor u jednotlivých balíčků. Pokud si chcete na stránky umístit fotogalerii, velmi brzo vám u levných variant dojde místo. Rozmyslete si proto dopředu, jaké máte s webem záměry.
  • Reklamní blok na vašem webu
    U nejlevnějšího programu a u varianty zdarma bude neodstranitelnou součástí vašeho webu malý reklamní prvek propagující Webnode. Není to nic zásadního, jen pozor aby vás to nepřekvapilo.

A můžete začít!

Teď už víte všechny zásadní informace k tomu jak vám česká služba Webnode pomůže při tvorbě vašeho nového webu. Další krok je na vás a naví kreativitě. Jen tak vznikne webová stránka, na kterou budete moct být pyšní. Tak hurá do toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *