Vše o pasivním příjmu, affiliate marketingu a práci na volné noze.

Printful – recenze a praktické zkušenosti

Výběr dodavatelů pro váš print on demand e-shop je náročnou disciplínou. Tentokrát vám představíme největší print on demand službu Printful.

Výběr dodavatelů pro váš print on demand e-shop je náročnou disciplínou. Každý z dodavatelů má své výhody i nevýhody a tak je pro volbu toho pravého partnera klíčové především to, jak jeho plusy a mínusy pasují k vaší cílové skupině a jejim požadavkům. Tentokrát vám představíme největší print on demand službu Printful.

Podrobné informace o službě Printful

Printful je americká společnost, která se věnuje print on demand od roku 2012. Během let se vypracovala v největšího globálního hráče, který má své tiskárny strategicky rozmístěné po celém světě. Printful vlastní všechny své výrobní kapacity a tak je sortiment i kvalita tisku po celém světě v podstatě stejný.

Nabídka Printful je neuvěřitelně široká, jde o stovky různých druhů produktů. Kromě print on demand můžete využít také fullfilment služby, tzn. skladové kapacity, kde můžete mít uskladněné své vlastní produkty, které nejsou v nabídce Printful. Toto zboží je pak buď přibaleno k zásilce jako dárek nebo ho můžete zalistovat jako další zboží ve vašem e-shopu.

Sortiment

Katalog produktů, které můžete využít pro své designy, je nekonečný. Kromě mnoha variant textilu včetně organického nebo sportovního je k dispozici mnoho módních doplňků, vybavení do domácnosti a dalšího zboží.

Printful také velmi dobře zásobuje všechny své tiskárny, takže se v podstatě nestane, že by produkty nebyly k dispozici. A pokud se tak náhodou stane, umí služba automaticky přesměrovat objednávku na jinou tiskárnu, kde je daný produkt skladem.

Takhle funguje Printful
Takhle funguje Printful

Kvalita tisku

Tohle je nejsilnější stránka Printful. Tisk je velmi kvalitní na všech typech produktů, bez ohledu na to ze které tiskárny si produkty objednáte. Pozicování na produktech je také precizní, můžete se spolehnout na to, že výsledný produkt přesně odpovídá tomu, co jste navrhli v editoru.

Jako bonus je pak neuvěřitelná rychlost tisku. V tiskárnách Printful se pracuje 24 hodin denně, každý den v týdnu. Objednávka odeslaná v sobotu večer bude proto k přepravě předána už během neděle. Neuvěřitelné!

Doprava a balení

Tady narážíme na jediný, ale z pohledu ČR poměrně zásadní problém. Doprava probíhá pomocí České Pošty, navíc ve formě obyčejné zásilky. Balíček je na cestě standardně 7-14 dní, což je pro některé zákazníky odrazující. Vaši zákazníci ale dostanou trackovací link, takže mají přehled.

Alespoň že cena dopravy je velmi přijatelná, 3,69 EUR je cena srovnatelná s konkurencí. Základní balení je do klasického plastového sáčku, ale jak jsme již uvedli, díky fulfillment službám můžete balit zboží do čehokoliv, co si ve skladech Printful uložíte. To samé platí pro dárky do balení. Branding balení je dobrý, vaše logo může být na obálce přímo u adresy příjemce.

Celkové hodnocení

Pokud chcete vybudovat plnohodnotný obchod se širokou nabídkou sortimentu, může být Printful dobrá volba. Především pokud se rozhodnete pro vaše vlastní prémiové balení produktů. Vždy ale mějte na paměti delší doručovací dobu a nešťastnou volbu dopravce.

Vynikající kvalita a variabilita produktové nabídky s horší dopravou

Vynikající kvalita a variabilita produktové nabídky s horší dopravou
87 100 0 1
87/100
Celkové hodnocení
 • Sortiment
  100/100 Nejlepší
 • Kvalita tisku
  100/100 Nejlepší
 • Doprava a balení
  60/100 Normal

Výhody

 • Obrovská nabídka produktů
 • Skvělá kvalita tisku
 • Široké spektrum doplňkových služeb
 • Bezproblémová administrace a napojení na váš e-shop

Nevýhody

 • Základní doprava do ČR není dobrá
 • Kvalitní dopravci jsou extrémně drazí
 • Ceny za doplňkové služby jsou vyšší
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články