Vše o pasivním příjmu, affiliate marketingu a práci na volné noze.

Printify – recenze a praktické zkušenosti

Přemýšlíte o tom, že začnete pro svůj e-shop využívat print on demand? Hledáte vhodného dodavatele? Printify je jeden z největších dodavatelů POD služeb a my jsme pro vás připravili souhrn našich zkušeností s touto službou. Čtěte dál a možná díky našemu hodnocení ušetříte si spoustu času při testování Printify.

Podrobné informace o službě Printify

Printify je americká platforma založená v roce 2015. Za tu dobu se společnosti podařilo vyšvihnout se na přední příčky mezi print on demand dodavateli. S více než 100 tiskovými lokalitami a 10.000 vyrobenými produkty denně jde opravdu o velkého hráče.

Printify zvolilo jinou cestu než konkurence. Zvolili přístup ala Airbnb, kdy samotné Printify nic nevyrábí ani netiskne. Spojuje několik desítek print on demand tiskáren po celém světě do jedné služby a vy tak můžete služby těchto tiskáren jednoduše využívat, napojit si Printify na svůj e-shop a nechat vše fungovat automaticky.

Tento přístup má řadu výhod i nevýhod, viz další hodnocení. Z pohledu českého trhu je skvělé, že jedna z tiskáren sídlí přímo v ČR. Doprava k zákazníkovi je tak naprosto bezproblémová.

Sortiment

Šíře nabízeného sortimentu k potisku je asi nejslabší stránkou Printify. Na první pohled vypadá nabídka skvěle, v katalogu produktů najdete mnoho typů oblečení a různorodé další produkty. Vzhledem k principu fungování služby ale musíte vybírat z nabídky dodavatele ve vašem okolí (kvůli ceně dopravy a času doručení).

Jakmile tedy profiltrujete produkty jen na českou tiskárnu, zjistíte že nabídka se ztenčí na cca 20 produktů. Nechybí nic důležitého, takže svůj e-shop dokážete naplnit. Problém ale můžete mít, pokud chcete svůj obchod nějakým způsobem profilovat, třeba na top produkty. S Printify prostě musíte brát to, co je.

Další menší provozní komplikací je častý nedostatek některých typů produktů v různých velikostech a barvách. Musíte tak intenzivně sledovat, jestli vaše objednávky mohou být bez problému zpracované. Naštěstí je možné nastavit si routování objednávky do nejbližší jiné tiskárny Printify.

Kvalita tisku

Protože má Printify mnoho různých dodavatelů, kvalita se u jednotlivých tiskáren může lišit. Česká tiskárna poskytuje kvalitní tisk, se kterým nejsou problémy. Není tak dobrý jako u konkurenční služby Printful, ale není špatný.

Občas je trochu nepřesné pozicování tisku, které ne vždy na 100% odpovídá tomu, co jste nastavili v konfigurátoru, ale běžný zákazník si ničeho nevšimne. Tento detail vidíte jen vy jako tvůrce designu.

Doprava a balení

Obrovský benefit pro český trh je, že jedna z tiskáren Printify sídlí přímo v ČR, kousek od Prahy. Doprava je proto rychlá, zásilka je doručena cca za 2 dny od předání dopravci. Dopravu navíc zajišťuje společnost DPD, se kterou máme dobré zkušenosti a doručování zásilek je bezproblémové.

Cena za dopravu je cca 4,5-5 EUR, což je v kontextu ostatních služeb průměr. Balení zásilky je bohužel jen do plastového sáčku, Printify nenabízí žádné vylepšení v této oblasti. Stejně tak není možné objednat si vkládání doplňkových produktů do zásilky.

Celkové hodnocení

Pokud hledáte print on demand službu především pro ČR, budete těžko hledat službu s lepší dopravou než nabízí Printify. Musíte se ale smířit s omezenou nabídkou produktů.

Skvělá služba pro český trh

Skvělá služba pro český trh
80 100 0 1
80/100
Celkové hodnocení
 • Sortiment
  70/100 Dobré
 • Kvalita tisku
  80/100 Velmi dobré
 • Doprava a balení
  90/100 Skvělé

Výhody

 • Rychlá doprava
 • Kvalitní dopravce
 • Dobré ceny produktů
 • Možnost dokoupit si prémiové služby

Nevýhody

 • Menší nabídka sortimentu
 • Kolísavé zásoby produktů
 • Žádná customizace balení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články